Miód nawłociowy

Miód  z nawłoci jest stosunkowo mało znaną odmiana miodu, produkowany jest przez pszczoły z nektaru kwiatu nawłoci. Posiada jednak tak samo dużo właściwości leczniczych jak inne znane rodzaje polskich miodów. Jest jednak dość trudny do kupienia, bardzo rzadko można go znaleźć na półkach sklepowych.

Miód nawłociowy ma jasno żółtą barwę, oraz lekko kwaśny i gorzkawy smak. Może właśnie dlatego, nie jest kupowany tak często jak inne miody , o bardziej słodkim i przyjemnym smaku. Miód jest bardzo cenną substancją odżywczą  i leczniczą, znaną od tysięcy lat.

Poleca się by zastępować cukier zwykły w kuchni właśnie miodem, gdyż miód składa się z cukrów prostych, i jest bardzo dobrze przyswajalny w organizmie  człowieka. Pomaga więc w walce z miażdżycą i cukrzycą. Zawiera substancje bakteriobójcze, witaminy i bardzo dużo różnego rodzaju mikroelementów.

Miód nawłociowy jest polecany głównie w chorobie nadciśnienia tętniczego. Czyni wręcz cuda w ludzkim krwiobiegu. Rekompensuje tym trochę kwaskowaty smak. Polecany jest ogólnie przy schorzeniach układu krążenia, prewencji przed miażdżycą. Pomaga też przy nadmiernym stresie i wyczerpaniu fizycznym organizmu .

 

 

Link do filmu Miód nawłociowy z podkarpackiej pasieki !