Miód malinowy

Miód malinowy posiada delikatny zapach malinowo-owocowym. Tak samo jak miód nawłociowy, jest dość trudny do dostania w sklepach. Trzeba go szukać u konkretnych pszczelarzy, posiadających pasieki pszczołami zbierającymi nektar z owoców malin. Miód ten posiada stosunkowo kwaśny smak, ale przepiękny aromat.

Miód malinowy zawiera dużo kwasów organicznych, w tym kwas salicylowy, dużo też ma pektyn, witamin i mikroelementów. Jest bardzo dobry w stanach osłabienia . Ma właściwości przeciwgorączkowe, antyseptyczne i napotne oraz pomaga przy niedokrwistości. Wspomaga walkę z miażdżycą. Miód malinowy , choć nie tak często się o nim słyszy, posiada takie same właściwości lecznicze jak inne miody. Zawiera dużo olejków eterycznych. Polecany jest do kąpieli na urodę i miękką skórę. Jego zapach koi i uspokaja nerwy.

Miód jest ogromnie zdrowym produktem naturalnym , który powinno się stosować w naszych domach o wiele częściej, niż dzieje się to obecnie, szczególnie w miastach. Bardzo prostym sposobem na wprowadzenie miodu do naszej zdrowej diety jest zastąpienie cukru białego właśnie miodem. Słódźmy więc miodem herbatę , a nawet kawę, dodajmy miodu do wypieku ciast czy deserów, oraz do dressingów sałatek.